Rychlý kontakt

Nespoutané Django vítězí v testech

Šarmantní francouzský skútr Django se postavil tradičnímu rivalu - italské Vespě.

čtěte dále, jestliže vás (stejně jako nás) baví tyto věty:

  • "Jestliže Vespa trochu připomíná barovou židličku (i určitou vratkostí), Peugeot je prostorný otoman někde v klubu"
  • "Prostornější, ležérnější, to je Django."
  • "Django šokuje tím, jak moc komfortní dokáže být městský skútr na malých 12“ kolech."

 

Co je Django?

Django je náš stylový retro skútr, který si můžete vybrat s motorizací 50 a 125 ccm.

Pro rok 2023 se navíc chystá neo-retro edice Django Evo, která přidá upravený design světlometu a rychoměru a některé ostřejší linie na celém skútru.

Stylový skútr Peugeot Django se nabízí v několika barevných variantách. Dvoubarevné provedení patří ke stálicím nabídky.

 

 

Jak si vedlo naše francouzské Django proti italské Vespě? Vybíráme části z recenze uveřejněné na webu www.motorkari.cz 16.2.2023

Django rozhodně není na první pohled tak líbivé jako Vespa, jenomže čím déle se na něj díváte, tím více vám imponuje tím, jaké dokáže nabídnout křivky. Tohle je prostě skútr ve stylu Art Deco a jeho zavalitá nízká ležérnost je na hony vzdálená sportovně nabuzenému designu Vespy. Tedy ne že by Djangu chyběl sportovní šmrnc, to naopak, zejména pokud byste sáhli po barevném provedení Racing Green, ale tak nějak z něj vyzařuje, že to nechce úplně hrotit a daleko víc mu záleží na tom, aby se jezdec na palubě cítil především komfortně.

 

 

 

Django Evo na veletrhu EICMA

Django není žádný nováček, který by se snad snažil vézt na retro vlně a kopírovat konkurenční Vespu.

Aktuální Django mělo svou premiéru v roce 2014, navazuje ale na historický model S55 z 50. let. Tím Peugeot započas výrobu skútrů.

Nynější generace prodělala facelift v roce 2020 a pro rok 2023 se chystá právě již výše zmíněná verze Django Evo. To bude mít dva druhy motorů o obsahu 125 ccm - levnější vzduchem chlazená verze Active AC s 11 koníky a 13 koňový LC model s kapalinovým chlazením a verzí Allure.

Více na: https://www.motorkari.cz/clanky/redakcni-testy/peugeot/stylovky-do-mesta-peugeot-django-125i-vs.-vespa-sprint-s-125-48149.html
Copyright © Motorkari.cz

 

Toužíte si Django vyzkoušet? Samozřejmě - jsme tu pro Vás!

 

 

« Zpět na novinky12.03.2023zdroj: motorkari.cz
Django Evo na veletrhu EICMA